Detali informacija
Paspaudus mygtuką "Apribojimai", atsivers toks langas:
Jame galima:
1. Nustatyti pamokų laiką. Galite leisti atvykti į antrą pamoką. Kartais yra būtina, kad kai kuriems mokiniams pamokos prasidėtų nuo antros pamokos. Tuomet programos algoritmas gali sukurti tokius tvarkaraščius, kuomet viena klasės grupė turi pirmą pamoką, o kita – neturi, ir jos mokslo diena prasideda antrąja pamoka. Tai gali gerokai palengvinti tvarkaraščio sukūrimą, o kartais tai gali būti netgi būtina.
Detalią informaciją galėsite įvesti paspaudę mygtuką "Detaliau", žiūrėkite: Mokymo dalis: kaip leisti kai kurioms klasėms ateiti į mokyklą vėliau arba vėliau baigti pamokas
2. Įvesti maksimalų pamokų, kurios reikalauja pasiruošimo namuose, skaičių per dieną. Žiūrėkite: Namų darbų ruošimas
3. Nuspręsti, ar klasės grupėms pamokos turi baigtis tuo pačiu metu.
Žiūrėkite: Abiems grupėms pamokos turi baigtis tuo pačiu metu
4. Nustatyti pietų pertrauką. Žiūrėkite: Kaip nurodyti, kada klasė gali turėti pietų pertrauką?
5. Nustatyti maksimalų pamokų skaičių pozicijose, pažymėtose klaustuku. Pavyzdžiui, kad 6c klasė gali turėti ne daugiau nei dvi 7-as pamokas per savaitę. Žiūrėkite: Kaip nurodyti, kad klasė turėtų ne daugiau nei 1 septintą pamoką ir ne daugiau nei 1 nulinę pamoką per savaitę?
6. Galite nustatyti, kad klasės vadovas turi turėti pamokas savo klasei tam tikru laiku. Žiūrėkite: Ką daryti, jeigu klasės vadovas visada turi vesti pirmąją pamoką?
Pastaba: Galite įvesti šias sąlygas bet kada tvarkaraščio kūrimo metu. Todėl darbo pradžioje jas galite ignoruoti, o vėliau, tobulindami tvarkaraštį, galite įvesti daugiau sąlygų.