Nastavenie spoločnej a profilovej časti predmetov

Predmety, z ktorých žiaci maturujú sa naimportujú z IS Certisu: Import maturujúcich žiakv a predmetov z ktorých maturujú z IS CERTIS
Pri žiakoch, ktorý maturujú z jedného predmetu v spoločnej aj profilovej časti je potrebné im tieto skúšky nastaviť ručne ešte pred importom.

Ak máte na škole žiakov, ktorí maturujú z nejakého predmetu (napr. Matematika) v spoločnej aj profilovej časti, tak je potrebné vytvoriť si v Agende Online v databáze 2 predmety, keďže systém maturít vám nedovolí zadať ten istý predmet 2x medzi maturitné predmety žiaka a aj nastavenia paremetrov predmetov (napr. či je/nie je ústná skúška) sú viazané na predmet. Ako názov druhého predmetu zadajte pôvodný názov predmetu, za ktorým nasleduje pomlčka a doplňujúca informácia, napr.: "Matematika - Profilová skúška".

Význam farieb predmetov v tabuľke "Žáci":
- čierna - žiak z predmetu maturuje
- šedá - žiak už má z predmetu známku (z minulého termínu)
- modrá - žiak z predmetu maturuje, ale nekoná ústnu skúšku (nastavuje sa v ďaľšom kroku)